COMPUTING > Serwery Cloud > 8 - Import i Eksport Serwera Cloud > Jak utworzyć Serwer Cloud używając własnego szablonu

8.2 Jak utworzyć Serwer Cloud używając własnego szablonu Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

Usługi Cloud Computing oferują szeroki wybór szablonów do tworzenia Serwerów Cloud z licznych kombinacji systemów operacyjnych i funkcji. Jednak jeśli chcesz stworzyć Serwer Cloud z innym systemem operacyjnym i specjalnym oprogramowaniem, które nie są dostępne w oferowanych przez nas szablonach, możesz stworzyć własny Serwer Cloud korzystając z Szablonu Prywatnego.
Możesz np. skorzystać z funkcji do tworzenia Serwera Cloud, który będzie identyczny z twoim fizycznym lub wirtualnym Serwerem, przesyłając obraz dysku lub utworzyć Serwer Cloud, bez zainstalowanego systemu operacyjnego i później dokonać instalacji z wirtualnego CD-DVD.

Więcej informacji na temat tego jakie szablony systemów operacyjnych są u nas dostępne, znajdziesz w przewodniku Szablonów. Zanim stworzysz usługę Serwer Cloud  opartą na Szablonie Prywatnym zapoznaj się z zasadami tworzenia Szablonów Prywatnych i przestrzegaj ich.

Informację, które mogą być użyteczne podczas używania własnego szablonu:
 • tworzenie Serwera Cloud z serwera fizycznego (zobacz także: Tworzenie obrazu dysku, Importowanie maszyny fizycznej na serwer Cloud Hyper-V, Importowanie fizycznej maszyny na VMware Cloud Server);
 • tworzenie Serwera Cloud z serwera wirtualnego;
 • tworzenie Serwera Cloud z innego Serwera Cloud, który jest aktywny na usłudze Cloud Computing (więcej informacji dostępne jest w artykule "Jak sklonować serwer Cloud");
 • tworzenie Serwera Cloud z Szablonu oferowanego przez innego providera takiego jak Bitnami, Webuzo lub Vmware Marketplace;
 • tworzenie Serwera Cloud bez systemu operacyjnego, aby móc zainstalować go później używając wirtualny CD/DVD;
Aby zainstalować Serwer Cloud z Szablonu Prywatnego postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:
 1. Podczas tworzenia Serwera Cloud, przy wyborze szablonu/systemu operacyjnego kliknij zakładkę "Custom Template".
 2. Kliknij przycisk "Aktywuj".

  Na tym etapie pozwoli to, na wybór systemu operacyjnego.
 3. Zostaniesz poproszony o wskazanie rozmiaru pierwszego dysku, kliknij "Podłącz dysk".
 4. Otworzy się okno z listą wcześniej przesłanych obrazów dysków, dostępnych poprzez dysk FTP.

  Z listy, wybierz plik obrazu, który chcesz przesłać do wirtualnego dysku, upewniając się, że jest to obraz z plikiem startowym.
  Jeśli nie ma obrazów dysków zalecamy zapoznanie się z artykułem "Pobieranie obrazów skonfigurowanych dysków".
Pod koniec procedury, Serwer Cloud z własnym szablonem/systemem operacyjnym zostanie utworzony.

Pamiętaj, że do Serwera Cloud utworzonego z szablonu niestandardowego nie jest przypisany nowy adres IP. Niezbędne jest skonfigurowanie go, używając konsoli odzyskiwania. Jeśli wymagany jest publiczny adres IP, to należy go zakupić.