COMPUTING > Serwery Cloud > Import i eksport Serwera Cloud > Pobieranie obrazów skonfigurowanych dysków

8.1.4 Pobieranie obrazów skonfigurowanych dysków Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

Na serwer Cloud można wgrywać dostarczone obrazy dysków wirtualnych z witryn takich jak SUSE oraz Bitnami: maszyny wirtualne dostarczane przez te strony zgodne są z udostępnianymi przez nas serwerami Cloud.
Inne strony dostarczające obrazy dysków wirtualnych to Webuzo oraz VMware Marketplace Większość z umieszczonych tam obrazów zgodna jest z serwerami Cloud dostarczonymi przez naszą firmę: zalecamy jednak w pierwszej kolejności wykonać test oraz pobrać parę wersji z różnych witryn.

Pobranie obrazów dysków wirtualny z podanych stron oraz ich wgranie na serwer Cloud ze względu na ich rozmiar oraz połączenia internetowe może zająć dużo czasu nawet z pełnym wykorzystaniem pasma. By przyśpieszyć czas tej operacji do paru minut wystarczy skorzystać z możliwości serwera Cloud. W tym celu należy:
  1. Założyć serwer Cloud. Jeśli jest już założony i ma dostęp do internetu (posiada publiczny adres IP) to nie ma konieczności zakładania nowego serwera.
  2. Po uruchomieniu serwera Cloud można skorzystać z przeglądarki i pobrać obraz dysku bezpośrednio na serwer z wykorzystaniem całego pasma.
  3. Zainstalować na serwerze Cloud klienta FTP - zalogować się do FTP na określone konto. Przenieś dane. Przegrywanie danych na FTP również będzie się odbywało z wykorzystaniem całego dostępnego pasma.
  4. Jeśli został w tym celu utworzony serwer - usuń go.