Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
COMPUTING  /  Serwery Cloud  /  5 - Konsola odzyskiwania  /  Łączenie I używanie Konsoli odzyskiwania

5.1 Łączenie I używanie Konsoli odzyskiwania

Korzystanie z konsoli odzyskiwania na serwerach Cloud odbywa się  za pomocą graficznego interfejsu poprzez przeglądarkę internetową.
Za pomocą tej konsoli możemy :
  • zrestartować maszynę wirtualną (należy pamiętać, że zamknięcie i uruchomienie ponownie maszyny wirtualnej jest równoznaczne z jej Reboot'em)
  • bezpośredni dostęp do maszyny za pośrednictwem interfejsu graficznego poprzez przeglądarkę internetową
  • zarządzanie i / lub monitorowanie stanu maszyny wirtualnej oraz wszelkich urządzeń do niej dopiętych
Jednak korzystanie z konsoli zaleca się jedynie w przypadkach, gdy jest to bezwzględnie konieczne, ponieważ metody dostępu, takie jak RDP lub SSH są lepsze, szybsze i nie posiadają ograniczeń. Dostęp z konsoli przywracania staje się jedynym sposobem dostępu do Cloud'a, gdy nie jest powiązany z żadnym publicznym  Public IP lub gdy nie jest prawidłowo skonfigurowany.

Dostęp

Aby użyć Konsoli odzyskiwania, wystarczy zalogować się do Panelu zarządzania I wybrać serwer Cloud, następnie wybieramy opcję "Zaloguj się" w prawym górnym rogu,lub kliknij "Zaloguj się", które jest powiązane z serwerem na stronie podsumowania aktywnych serwerów.Tak w jednym I drugim przypadku otworzy się poniższa strona.Kliknij przycisk "Uruchom proces startowania konsoli".

Korzystanie

Po uruchomieniu Konsoli odzyskiwania uruchomi się strona podobna do poniższej.


Na samym dole znajdziesz dwa przyciski:

  • CRTL + ALT + DEL: pozwoli Ci na otworzenie strony logowani do serwera gdzie wprowadzamy nazwę użytkownika I hasło
  • KEYBOARD: pozwala na uruchomienie trzech typów klawiatury
Dzięki Konsoli odzyskiwania możesz wprowadzić dane bezpośrednio za pomocą klawiatury urządzenia aby zalogować się do Panelu zarządzania. Możesz użyć jednej z trzech dostępnych klawiatur.
 
 UWAGA:wirtualna klawiatura działa poprawnie w zależności od wybranego hypervisora, systemu operacyjnego serwera oraz wybranego języka. Sugerujemy abyś sprawdził czy charakter wybranej klawiatury koresponduje z tym co pojawia się na ekranie tak aby zapobiec błędom.
Poniżej trzy wirtualne klawiatury:
  • KEYBOARD IT-IT 1

  • KEYBOARD IT-IT 2

  • KEYBOARD EN-US

Zobacz także