Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
STORAGE > Object Storage > 1 - Użytkowanie i technologia > Ogólne informacje o usłudze Object Storage

1.1 Ogólne informacje o usłudze Object Storage

Usługa Object Storage oparta jest o model IaaS (Infrastructure as a Service) i pozwala na przechowywanie i archiwizowanie wszystkich danych, które chcesz, bez ograniczeń pojemności i całkowicie bezpiecznie. Object Storage jest kompatybilne z API S3 i może być używane wspólnie przez podłączonych klientów.

Elastyczność struktury pozwala na adaptacje usługi do potrzeb klienta pod względem miejsca i wydajności w czasie rzeczywistym. Tworząc różne konta Object Storage można oddzielić różne części danych w celu lepszej optymalizacji.

Usługa dostępna jest dla wszystkich tych, którzy posiadają konto w forpsicloud.pl i umożliwia interakcję z usługą Computing, z którą to udostępniany jest interfejs Panelu Kontrolnego.

Zoptymalizowana infrastruktura usługi Forpsi Object Storage pozwala oferować usługi w dogodnej cenie. Klient może wybrać sposób rozliczania za usługi poprzez plan rozliczeniowy na podstawie zużycia (Pay-per-Use) lub pakietowy plan taryfowy (na podstawie całkowitych kosztów za ilość zasobów do wykorzystania w 30 dni). Na oba plany taryfowe (oparta na bazie zużycia zasobów lub pakietów) zarówno ruch przychodzący i żądania są wolne od opłat. Plan taryfowy może zostać zmieniona w dowolnej chwili przez klienta.