Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 

6.03 Metody Backupu Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

Jest kilka metod tworzenia kopii zapasowych danych - backup. Przed zapoznaniem Cię z nimi, ważne jest abyś zapamiętał, że każdy dysk jest aktywowany na redundantnym, zsynchronizowanym magazynie danych - storage. Potrzeba backupu zatem nie powinna powstawać z obawy przed utratą danych z przyczyn takich jak awarie techniczne. Usługa Storage nie pozwala jednak na odzyskanie plików przypadkowo usuniętych przez klienta. Jeśli chcesz wykonać backup, sugerujemy następujące procedury:
  • instalacja drugiego/trzeciego/czwartego dysku twardego w usłudze Serwer Cloud, aby użyć go jako miejsce na backup.
  • stworzenie i konfiguracja nowego Serwera Cloud w innym Data Center z Szablonu Openfiler, lub z jakimkolwiek Windows Cloud Serwer i użycie go jako backupu Serwera (zewnętrzna i prywatna sieć).
  • eksport dysku twardego do obszaru FTP dostępnego na Twoim koncie FPL-XXXX i przygotowanie do pobrania (po pobraniu wskazane jest jego usunięcie z obszaru FTP).
  • Zakup serwera dedykowanego, aby móc używać go jako serwer kopii zapasowych
Jeśli chcesz utworzyć punkt przywracania, który umożliwi przywrócenie plików sprzed wprowadzenia jakichkolwiek zmian lub aktualizacji, oferujemy Ci funkcję snapshot (pamiętaj, że w tym przypadku backup jest przechowywany przez dwa dni).
 
Przypominamy, iż funkcjonalność Snapshot umożliwia stworzenie tylko jednego punktu odzyskiwania, więc odradzamy przeprowadzania ryzykownych operacji na danych backupu.