Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 

8.1.6 Eksport obrazu dysku Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

Eksport obrazu dysku wirtualnego jest szybki i prosty. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami:
  1. Przejdź do  strony edycji ustawień twojego serwera Cloud: zakładka "Zarządzanie" i kliknij przycisk "Zarządzaj"  na  liście dostępnych  serwerów (dla którego chcesz podłączyć dysk wirtualny).
  2. Wyłączyć serwera Cloud, klikając na  przycisk "Wyłącz".
  3. Następnie przejdź do strony zarządzania serwerem i odszukaj odpowiedni plik na liście "Wirtualne Dyski". Następnie kliknij przycisk "Eksport" . Otworzy się okno z informacją o nazwie i  dokładnej lokalizacji obrazu. Proces eksportu trwa chwilę. W trakcie operacji tworzenia obrazu nie będzie można wyłączyć serwera Cloud, czas wymagany do eksportu zależy od wielkości dysku.
Po zakończeniu operacji eksportu będzie można odnaleźć wspomniany plik w przestrzeni konta ftp.
Nie ma możliwości wykonania eksportu dysku zarchiwiowanego serwera Cloud. Aby to zrobić należy go w pierwszej kolejności przywrócić.

 Opisane czynności mają charakter wyłącznie przykładowy: niewłaściwe użycie lub wykorzystanie bez należytej staranności i umiejętności, może spowodować częściową i/lub całkowitą utratę danych, a w niektórych przypadkach może zakłócić prawidłowe działanie serwera wirtualnego. Korzystanie z instrukcji bez odpowiednich umiejętności nie jest zalecane. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy lub wyrządzone szkody, wynikające z korzystania z tych wytycznych.