COMPUTING > Serwery Cloud > Opis szablonów > ANL-001 - Openfiler 2.99 64bit - Storage Server

ANL-001 - Openfiler 2.99 64bit - Storage Server Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

openfiler

EOL (End Of Life)
Szablon nie jest dłużej dostępny dla nowych Serwerów Cloud.

Charakterystyka

OpenFiler pod każdym względem jest Systemem Operacyjnym, bazującym na Linux CentOS oraz rPath, dedykowanym ekskluzywnie pod NAS (Network Attached Storage) maszyn wirtualnych oraz/lub urządzeń. Pod względem dystrybucji oraz charakterystyki, jest to jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań: posiada interfejs graficzny dostępny online, co ułatwia jego obsługę; wspiera wiele protokołów, w tym: CIFS, FTP, NFS, SSH, SFTP i TFTP, oraz może być włączony do sieci wykorzystującej LDAP, Active Directory, NIS oraz mechanizmy autoryzujące Hesiod.

Dostęp

Zarządzanie poprzez interfejs online odbywa się na https poprzez Publiczny adres IP, przypisany do Serwera Cloud, na porcie 446 (np.: https://95.110.153.5:446); zostanie otwarta strona, na której należy wprowadzić nazwę konta administratora oraz hasło.
Nazwa dostępowa dla konta administratora to "openfiler" (nie "root", ani "administrator").
Hasło natomiast zostało ustawione w czasie konfiguracji usługi Cloud Server Storage.

Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą również uzyskać dostęp przez SSH, co jest pomocne w przypadku potrzeby sprawdzenia “zaplecza” maszyny wirtualnej, lecz niewymagane do zarządzania Storage.
Biorąc pod uwagę kompletny interfejs graficzny oferowany przez OpenFiler, odradzamy usuwanie publicznego adresu IP, przypisanego do Cloud Server Storage; w przypadku usunięcia adresu, dostęp do usługi będzie możliwy jedynie przez inne Serwery Cloud, podłączone do tej samej sieci.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja Openfiler.

Wersja szablonu

1.0

Wykaz zmian

-