Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
STORAGE > Object Storage > 1 - Użytkowanie i technologia > Możliwości techniczne usługi Object Storage

1.2 Możliwości techniczne usługi Object Storage

Infrastruktura Object Storage opiera się na najnowszych rozwiązaniach przechowywania petabajtów danych (1.000.000 GB). Wykorzystuje ona technologię, która gwarantuje wysokie możliwości magazynowania, prostotę działania i pełną kontrolę nad danymi, upraszczając użytkownikowi operacje zarządzania na dużych ilościa danych jak i kompleksowymi procedurami tworzenia kopii zapasowych. Realizacja magazynu danych polega na inteligentnej dystrybucji, która gwarantuje niezawodność.

Elastyczność i zdolność samoleczenia to najważniejsze cechy systemu. Aktualizacje w technologii nie wymagają migracji danych i przestojów. Równoległa architektura zapewnia wysoką wydajność, dla setek tysięcy losowych operacji wejścia/wyjścia oraz ogromnej ilości danych przesyłanych na sekundę.

Funkcja

Gdy wgrywany jest plik na przestrzeń magazynującą, system automatycznie dwie kopie każdego pliku wgrywa na losowo wybrane dyski na różnych serwerach, dzięki czemu system dla bezpieczeństwa posiada zawsze trzy kopie danych.

W przypadku uszkodzenia dysku, pamięci, system automatycznie aktywuje samoleczenie systemu, odtwarzając kopię utraconych danych w ramach trzech dysków. Wszystkie pliki przesłane do przestrzeni magazynującej, nie są replikowane na tych samych dyskach, każda kopia pliku jest na innym dysku na innym serwerze. W ten sposób tworzona jest znacznie bezpieczniejsza sieć magazynowa dla danych.
 

Diagram infrastruktury Object Storage