Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
STORAGE > Object Storage > 4 - Object Storage Web Client > Zarządzanie uprawnieniami

4.5 Zarządzanie uprawnieniami

Object Storage Web Client pozwala zarządzać uprawnieniami plików wgranych na zdalną przestrzeń dyskową. Można edytować uprawnienie pojedynczego bucket'u jak i każdego pliku jaki się w nim znajduje (lub folderu).Można edytować uprawnienie pojedynczego bucket'u jak i każdego pliku jaki się w nim znajduje (lub folderu).

Wgrywajac pliki / tworzac bucket'y poprzez Object Storage Web Client uprawnienia zostana ustalone jako "Private" co oznacza, ze dla tych elementow nie bedzie mozna uzyc zasad tworzenia URL.
 
Żeby zobaczyć uprawnienia bucket'u wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nim i wybrać opcję "Edytuj uprawnienia" z menu, które się pojawi.

Otworzy się okno "Zmień uprawnienia bucket'u".

Aby bucket stał się "public", zaznacz opcję "Pobierz pliki" dla "Wszyscy użytkownicy".
Żeby zobaczyć uprawnienia pliku wystarczy użyć odpowiedniej ikony, która znajduje się po prawej stronie pliku,

lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na nim i z menu wybrać opcję "Edytuj uprawnienia".

Tak w jednym jak i drugim przypadku pojawi się okano "Zmień uprawnienia pliku".

Aby plik stał się "public", tak aby był dostępny za pośrednictwem sieci dla każdego, który posiada powiązany link URL, zaznacz opcję "Pobierz pliki" dla "Wszyscy użytkownicy".
 
Przypominamy, że ustawienia uprawnień i zarządzanie nimi jest możliwe tylko dla bucket'ów i plików stworzonych lub wgranych za pośrednictwem tego panelu. Jeżeli przestrzeń web została stworzona i zarządzana przez inne klienty połączeń to uprawnienia są zarządzane przez te programy.