Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
COMPUTING > Serwery Cloud > 14 - Opis Szablonów > LU14-001 - Ubuntu Server 14.04 LTS 64bit

LU14-001 - Ubuntu Server 14.04 LTS 64bit Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Smart

Ubuntu

Charakterystyka

System bazujący na Debian, znany ze swojej siły w wykorzystaniu jako system serwerowy. Edycja Ubuntu Server odziedziczył fantastyczną wydajność oraz przewidywaną dalszą ewolucję. Pierwszą wersją Ubuntu z osobnym serwerem była 5.10, wydana w październiku 2005.
Wprowadzenie wersji 10.04 LTS, "Ubuntu Server Edition" dodało wsparcie dla wielu typowych konfiguracji, dzięki czemu Ubuntu stało się sławne na rynku środowisk desktopowych oraz serwerowych, ze względu na jego prostotę. Nowa wersja "Ubuntu Server Edition" dostarcza perfekcyjną platformę rozwojową dla serwerów wraz z głównymi usługami internetowymi: mail, web, DNS, serwery plików oraz bazy danych.
Jedną z głównych funkcjonalności, odziedziczonych po Debian, jest bezpieczeństwo. Zaraz po instalacji, serwer Ubuntu nie posiada żadnych portów otwartych na zewnątrz, oraz zawiera oprogramowanie niezbędne do zabezpieczenia usługi.

Dostęp

Dostęp do usługi można uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja Ubuntu Server, która pozwala na wykorzystanie jej do dowolnych celów.

Wersja szablonu

1.0

Wykaz zmian

-