COMPUTING > Serwery Cloud > Opis szablonów > LD08-001 - Debian 8.0 64bit

LD08-001 - Debian 8.0 64bit Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Smart

Debian

EOL (End Of Life)
Szablon nie jest dłużej dostępny dla nowych Serwerów Cloud.

Charakterystyka

Debian, stworzony przez Debian Project, jest systemem operacyjnym, przeznaczonym dla komputerów wykorzystujących jedynie darmowe oprogramowanie. Dodając odpowiednie repozytoria, można jednak wykorzystać również oprogramowania własnościowe lub darmowe oprogramowania oparte na programach płatnych. System rozbudowany został dzięki współpracy wolontariuszy z całego świata, i oferuje coś więcej niż prosty system operacyjny; dystrybuowany jest z ponad 29,000 pakietów wstępnie skompilowanych oraz spakowanych programów gotowych do instalacji.
Główny format, Debian GNU/Linux, wykorzystuje Linux jako kernel (główna część systemu operacyjnego) oraz programy użytkowe z projektu GNU. Właśnie dlatego jest nazywany GNU/Linux.
Nazwa Debian została wymyślona przez Iana Murdocka, założyciela projektu, który połączył swoje imię z trzema pierwszymi literami imienia jego ówczesnej dziewczymy (w tym momencie byłej żony) - Debra.

Dostęp

Dostęp do usługi można uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja Debian, która pozwala na wykorzystanie jej do dowolnych celów.

Wersja szablonu

1.0

Wykaz zmian

-