Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
COMPUTING > Serwery Cloud > 14 - Opis Szablonów > LC07-001 - CentOS 7.x 64bit

LC07-001 - CentOS 7.x 64bit Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Smart

CentOS

Charakterystyka

CentOS (akronim pochodzący od Community enterprise Operating System) jest systemem operacyjnym, przeznaczonym do profesjonalnego wykorzystania biznesowego GNU/Linux. Jest to dystrybucja Linux pochodząca od Red Hat Enterprise Linux, z którym stara się być całkowicie kompatybilna; w tym celu, CentOS może być idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto w krótkim czasie potrzebuje usprawnionego systemu GNU/Linux o wielu korzyściach.
Ze względu na wymagania GNU General Public License oraz innych licencji, pełny kod źródłowy został publicznie udostępniony przez Red Hat. Deweloperzy CentOS wykorzystują ten kod do stworzenia produktu bardzo podobnego do Red Hat Enterprise Linux, który może być pobrany oraz użytkowany całkowicie za darmo. Pomoc techniczna oferowana przez Red Hat nie jest dostępna dla tego systemu.
Wersja 7 zawiera wiele nowych funkcjonalności, między innymi zaadaptowanie 3.x kernel, oraz wprowadzenie systemd jako menedżer systemu oraz usług.

Dostęp

Dostęp do usługi można uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja CentOS, która pozwala na wykorzystanie jej do dowolnych celów.

Wersja szablonu

1.0

Wykaz zmian

-