Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
COMPUTING > Serwery Cloud > 14 - Opis Szablonów > LC06-001_2 - CentOS 6.x 32bit/64bit

LC06-001_2 - CentOS 6.x 32bit/64bit Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Smart

CentOS

Charakterystyka

CentOS (akronim pochodzący od Community enterprise Operating System) jest systemem operacyjnym, przeznaczonym do profesjonalnego wykorzystania biznesowego GNU/Linux. Jest to dystrybucja Linux pochodząca od Red Hat Enterprise Linux, z którym stara się być całkowicie kompatybilna; w tym celu, CentOS może być idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto w krótkim czasie potrzebuje usprawnionego systemu GNU/Linux o wielu korzyściach.
Red Hat Enterprise Linux jest stworzony na bazie darmowego oprogramowania, lecz jest dostępny w formacie (na przykład binarny CD-ROM), który może być wykorzystany jedynie w planie pay-per-use. Ze względu na wymagania GNU General Public License oraz innych licencji, pełny kod źródłowy został publicznie udostępniony przez Red Hat. Deweloperzy CentOS wykorzystują ten kod do stworzenia produktu bardzo podobnego do Red Hat Enterprise Linux, który może być pobrany oraz użytkowany całkowicie za darmo. Pomoc techniczna oferowana przez Red Hat nie jest dostępna dla tego systemu.

Dostęp

Dostęp do usługi można uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja CentOS, która pozwala na wykorzystanie jej do dowolnych celów.

Wersja szablonu

1.2

Wykaz zmian

Zainstalowany kernel 2.6.32-358* (ulepszona integracja z VMware oraz Hyper-V).
Timeout dysków ustawiony na 180 sekund dla Hyper-V oraz Low Cost Hyper-V.
Usprawnienia optymalizacyjne.