COMPUTING > Serwery Cloud > Opis szablonów > DE11-001 - Debian 11 64bit

DE11-001 - Debian 11 64bit Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Smart

Charakterystyka

Debian, stworzony przez Debian Project, jest systemem operacyjnym, wykorzystującym jedynie darmowe oprogramowanie. Dodając odpowiednie repozytoria, można jednak wykorzystać również oprogramowania własnościowe lub darmowe oprogramowania oparte na programach płatnych. System rozbudowany został dzięki współpracy wolontariuszy z całego świata, i oferuje coś więcej niż prosty system operacyjny; dystrybuowany jest z ponad 29,000 pakietów wstępnie skompilowanych oraz spakowanych programów gotowych do instalacji.
Główny format, Debian GNU/Linux, wykorzystuje Linux jako kernel (główna część systemu operacyjnego) oraz programy użytkowe z projektu GNU. Właśnie dlatego jest nazywany GNU/Linux.
Nazwa Debian została wymyślona przez Iana Murdocka, założyciela projektu, który połączył swoje imię z trzema pierwszymi literami imienia jego ówczesnej dziewczyny (w tym momencie byłej żony) - Debra.

Dostęp

Dostęp do usługi można uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada szczególnych opcji konfiguracyjnych, poza Fail2Ban, gdyż jest to podstawowa instalacja Debian, która może być wykorzystana do dowolnych celów. Port 22 jest otwarty dla połączeń SSH.

Wersja szablonu

1.0

Wykaz zmian

-