COMPUTING > Serwery Cloud > Opis szablonów > AFE-001 - pfSense 2.4.5 64bit - Firewall / Load Balancer

AFE-001 - pfSense 2.4.5 64bit - Firewall / Load Balancer Przewodnik po usłudze Serwer Cloud Pro

Charakterystyka

pfSense jest oprogramowaniem open source typu Firewall, uznanym za jedno z najbardziej zaawansowanych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań dostępnych na rynku. Nie licząc jego perfekcyjnej funkcjonalności, główną zaletą systemu jest możliwość pełnej konfiguracji za pomocą prostego, intuicyjnego interfejsu webowego.

Zarządzanie przeprowadzane jest za pomocą strony internetowej, która kieruje bezpośrednio na adres IP Serwera Cloud, bez potrzeby korzystania z interfejsu linii poleceń w celu kompleksowej konfiguracji. pfSense daje bardziej zaawansowanym użytkownikom możliwość bezpośredniego połączenia się poprzez SSH, co jest pomocne w przypadku potrzeby sprawdzenia “zaplecza” maszyny wirtualnej, lecz niewymagane do konfiguracji i zarządzania Firewall.

Cechy

pfSense, oprócz funkcji Firewall, może się pochwalić również szerokim wachlarzem funkcji, w skład których wchodzi:
  • Rozbudowany Firewall
  • Serwer DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol)
  • NAT (Network Address Translation)
  • HA (High Availability) - możliwość konfiguracji dwóch firewall na dwóch identycznych Cloud Server Firewall za pomocą CARP, aby umożliwić ich wzajemną replikację (pfsync) oraz zastąpienie w przypadku awarii jednego z serwerów
  • Load Balancer służący do rozdysponowania obciążenia między dwa lub więcej serwerów Cloud (bardzo przydatne dla systemów webowych, mailowych oraz e-commerce)
  • VPN (Virtual Private Network) - możliwość tworzenia oraz zarządzania Ipsec, OpenVPN i sieciami PPTP VPN.
  • Grafika RRD oraz informacje na żywo
  • Dynamiczny DNS

Dostęp

Dostęp do pfSense Cloud Server Firewall jest możliwy poprzez przeglądarkę z wykorzystaniem Publicznego adresu IP przypisanego do Serwera Cloud (np.: http://95.110.153.5); zostanie otwarta strona, wymagająca wprowadzenie nazwy administratora oraz hasła.
Nazwa dostępowa administratora to "admin" (nie "root", ani "administrator").
Hasło ustawiane jest w czasie instalacji.

Dostęp do usługi można również uzyskać poprzez SSH za pomocą nazwy użytkownika “root” oraz ustawionego hasła do serwera.

Konfiguracja

Szablon nie posiada specjalnych opcji personalizacyjnych, gdyż jest to standardowa instalacja pfSense. Wersje pakietów pfSense 2.4.5 64bit; aktualizacje szablonu będą dostarczane periodycznie.

For this template the open ports are the following:
80 TCP
443 TCP
22 TCP

Wersja szablonu

1.1

Wykaz zmian

v 2.4.5