Zarządzanie kontem FPL  /  Panel Kontrolny  /  Powiadomienia

4.7 Powiadomienia

Powiadomienia to komunikaty wyświetlane w Panelu Kontrolnym, informujące użytkowników o wyniku operacji wykonanych na ich zasobach. Sekcja powiadomień zawiera również wiadomości wysyłane bezpośrednio przez personel techniczny Aruba Cloud, informujące użytkowników o planowanych konserwacjach lub nowych funkcjach.

Powiadomienia są wyświetlane z numerem (numerem powiadomienia) na czerwonym tle po prawej stronie Panelu sterowania, obok obszaru konta (FPL-12345).

Istnieją dwa typy powiadomień:
  • przez operatora: wiadomości napisane i wysłane przez pracownika;
  • system: wiadomości generowane automatycznie przez system w celu potwierdzenia operacji wykonanych przez użytkownika (np. utworzenie nowego Serwera Cloud, wyłączenie Serwera Cloud itp.).
Powiadomienia są także oznaczone kolorami:
  • zielony - operacja wykonana pomyślnie;
  • czerwony - operacja nie powiodła się.
W prawym górnym rogu pojawiają się dwa przyciski:
  • ODŚWIEŻ - aby zaktualizować listę powiadomień (na przykład, jeśli czekasz na potwierdzenie wyłączenia Serwera Cloud));
  • USUŃ WSZYSTKO - usunąć wszystkie bieżące powiadomienia.
    Powiadomienia można usuwać pojedynczo, klikając czerwony X po prawym-górnm rogu każdego z nich.
Wszystkie powiadomienia mają datę ważności, po której nie będą już wyświetlane. Powiadomienia, które nie zostaną usunięte, będą wyświetlane przy każdej nowej sesji, dopóki nie wygasną.

Uwagi „przez operatora” można tylko odłożyć, ale nie można ich usunąć. Jeśli użyjesz przycisku „usuń” dla jednego z nich, nie będzie on już wyświetlany dla bieżącej sesji, ale pojawi się ponownie przy następnym logowaniu, aż do jego wygaśnięcia.