Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 

3.2.1.2 Hypervisor: zalety Narzędzi

Aruba Cloud Computing dostarcza Ci własną maszynę wirtualną wraz z zainstalowanymi i aktywnymi Narzędziami.
Jak już zostało wspomniane Narzędzia udostępniane przez Hypervisor mogą być bardzo pomocne w zarządzaniu własną maszyną wirtualną. W tym miejscu należy dodać, że w Narzędziach zainstalowanych na maszynie wirtualnej znajdują się bardzo ważne komponenty mające istotny wpływ na pracę serwera Cloud (t.j. sterowniki dla różnych urządzeń zainstalowanych na serwerze).
Usunięcie lub odinstalowanie Narzędzi może mieć wpływ na sprawne funkcjonowanie maszyny wirtualnej lub urządzeń na niej zainstalowanych. Narzędzia oferują większą szybkośc i łatwość w zarządzaniu urządzeniami wirtualnymi.
Dlatego ważne jest aby Narzędzia były zainstalowane w najnowszej wersji; jedna z dostępnych opcji oferuje "automatyczny upgrade".

VMware Tools
W celu instalacji należy (w przypadku gdy zostały przypadkowo usunięte):
  1. Włączyć maszynę wirtualną i uzyskać do niej dostęp poprzez konsolę przywracania  vSphere
  2. W sekcji "Status" maszyny wirtualnej wybieramy "Summary" a później opcję "Install VMwareTools"
  3. Wybieramy opcję "Upgrade VMware Tools automatically" (sugerowane) w celu aktywacji automatycznej aktualizacji Narzędzi  podczas każdego restartu maszyny wirtualnej
  4. Następnie klikamy "Install" w celu rozpoczęcia instalacji: vSphere zainstaluje Narzędzia i na końcu poprosi o restart maszyny wirtualnej
Hyper-V Integration Services
W przypadku systemów Windows i Linux narzędzia są preinstalowane i nie można ich usunąć.
 
 Opisane czynności mają charakter wyłącznie przykładowy: niewłaściwe użycie lub wykorzystanie bez należytej staranności i umiejętności, może spowodować częściową i/lub całkowitą utratę danych, a w niektórych przypadkach może zakłócić prawidłowe działanie serwera wirtualnego. Korzystanie z instrukcji bez odpowiednich umiejętności nie jest zalecane. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy lub wyrządzone szkody, wynikające z korzystania z tych wytycznych.