Informacje handlowe +48 32 441 63 46
  Kontakt telefoniczny +48 32 441 63 46
 
COMPUTING > Private Cloud > 1 - Usługa Private Cloud > Tworzenie Private Cloud

1.2 Tworzenie Private Cloud

 W celu otrzymania więcej informacji technicznych prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta »
By stworzyć Private Cloud należy postępować w następujący sposób:
  • zalogować się do panelu administracyjnego,
  • kliknąć w ikonę "CLOUD Private",

  • wybrać Data Center obsługujące usługę Private np. DC1-IT,
  • po wejściu otworzy się okno z ogólnym opisem usługi,

  • by przejść dalej wchodzimy w "Utwórz nowy Private Cloud".

Kliknięcie w powyższy przycisk otworzy następujący formularz,formularz podzielony jest na następujące sekcje:

Nazwa usługi

Nazwa: jest to nazwa Private Cloud (w ramach danej sieci nazwy nie mogą się dublować). Wprowadzenie nazwy jest obowiązkowe
Każdy Private Cloud jest identyfikowany przez nazwę, która może być zmieniona po utworzeniu w sekcji "Edytuj".

Dane dostępowe

Nazwa użytkownika / Hasło: dane wpisane w tych polach będą wykorzystywane do logowania we vMware vCloud Director i ich wprowadzenie jest wymagane.
Dla bezpieczeństwa zalecamy zmianę hasła za pomocą VMware vCloud Director.

Zasoby

Ta sekcja zawiera listę zasobów (vCPU, RAM, HD), które można przypisać do usługi Private Cloud. Zamówiona konfiguracja będzie dostępna z konsoli internetowej vMware vDirector. Zasoby obliczeniowe mogą być zmienione po aktywacji Private Cloud poprzez jego edycję. Downgrade jest możliwy pod warunkiem, że zasoby nie są używane.
Moc vCPU wyrażona jest w GHz i można ją wykupić z gwarancją 100% mocy procesora jak i gwarancją ilość pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej. Środki te można swobodnie wykorzystać do tworzenia własnych serwerów wirtualnych.

Zasoby sieciowe

W tej sekcji znajdują się zasoby sieciowe (Virtual LAN i publiczny adres IPS), które mogą być przypisane do usługi Private Cloud, by utworzyć sieć wewnętrzną lub połączenie z Internetem.
W standardowej konfiguracji otrzymujemy 5 wirtualnych sieci Lan, które są wliczone w cenę. Jeśli nie są wystarczające, można je rozszerzyć, kontaktując się z naszym działem Obsługi Klienta.
Klient otrzymuje w cenie również 4 adresy IP, które można w łatwy sposób powiększyć o kolejne poprzez formularz zamówienia usługi.

Kontakt techniczny

W tej sekcji należy podać dane kontaktowe, które w razie konieczności mogą zostać wykorzystane przez naszych techników w celu kontaktu z użytkownikiem.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól formularza klikamy w przycisk "Kontynuuje"Następnie zatwierdzamy chęć zamówienia usługi klikając w przycisk "OK" - w oknie żądanie potwierdzeniaTeraz pozostaje zaczekać na utworzenie usługi, która będzie do tego czasu miała status "Tworzenie w toku".Po chwili system stworzy usługę zgodną z zamówieniem. Jej status zmieni się na aktywny, będzie można również edytować zamówione wcześniej zasoby.
W chwili utworzenia uzyskujemy dostęp do vMware vCloud Director..


 
Zapytania odnośnie nowych usług Private Clouds będą przetwarzane w ciągu 24 godzin w czasie pracy działu BOK (8:00/18:00) od poniedziałku do piątku.
Po przetworzeniu w panelu zarządzania pojawi się powiadomienie.